KĄ SVARBU ŽINOTI RENKANTIS ŠAMPŪNĄ?

Posted by renata 2021/04/24 0 Comment(s)


Plaukų šampūno pirminė paskirtis išvalyti plaukus ir svarbiausia - galvos odą nuo riebalų pertekliaus, prie jos prilipusių dulkių ir nešvarumų. Tai dažniausiai naudojama plaukų priežiūros priemonė ir turi daugiausiai įtakos bendrai plaukų būklei palaikyti, todėl rinktis reikėtų labai atidžiai.


Dažniausiai sintetinių šampūnų sudėtyje galima rasti agresyvių ir erzinančių galvos odą putoklių (SLS – Sodium Lauryl Sulphate, SLES – Sodium Laureth Sulphate), druskų, silikonų, konservantų. Tokių šampūnų geriau vengti, ypatingai - dažnam naudojimui,  kadangi galvos oda yra išbalansuojama ir pasireiškia atitinkamos problemos, o plaukai palaipsniui praranda sveiką išvaizdą, sausėja, plonėja, išblunka jų spalva.


 

ŠAMPŪNAS SKIRTAS TIK ŠAKNIMS
 

Tikriausiai jau tai girdėjote, bet dar kartą norime priminti itin svarbią taisyklę! Kaip naudoti šampūną?
Gerai sudrėkinkite plaukus ir odą, reikiamą kiekį šampūno paskirstykite ir švelniai įmasažuokite į plaukų šaknis. Plaukų galų šampūnu papildomai niekuomet netrinkite, kadangi taip juos išsausinsite, o vandeniu nubėgančios priemonės pilnai pakaks išplauti ir plaukų galus. Plaukams ir galiukų priežiūrai naudojame kitas papildomas priemones -  kondicionierius, kaukės, nenuplaunami kondicionieriai, aliejukai.

 

ŠAMPŪNĄ RENKAMĖS PAGAL GALVOS ODOS IR PLAUKŲ TIPĄ


Plaukų tipas tiesiogiai susijęs su odos tipu, tačiau po įvairių dažymų, kosmetinių eksperimentų, netinkamos priežiūros ir kt. plaukų tipas gali skirtis nuo odos tipo.
Išsiaiškinus plaukų ir galvos odos tipą, galėsite lengviau išsirinkti tinkamas priemones. Taip pat pateiksime kelias rekomendacijas, tačiau parduotuvėje rasite kur kas didesnį prekių pasirinkimą.


 

Normalūs plaukai.
Tokie plaukai dažniausiai nesusiriebaluoja per 3 - 4 paras, tuo pačiu išlaiko savo natūralų blizgesį ir elastingumą. Jie nereikalauja specialios priežiūros, tačiau siekiant palaikyti sveiką jų išvaizdą ir būklę, nereikėtų jos apleisti. Šampūno pasirinkimas tikrai nesudėtingas, kai galvos oda normali, rinkitės kokybišką ir švelnią priemonę, be agresyvių valančių medžiagų, taip pat, suteikia švelnumo ir blizgesio, padeda išlaikyti sveiką plaukų išvaizdą;

 

Sausi plaukai.
Jei galvos odoje esančios riebalinės liaukos neišskiria pakankamai riebalų, plaukai įprastai būna silpnesni, sausi, neturi žvilgesio, trapūs, lūžinėjantys. Gali atsirasti sausų pleiskanų. Sausoje odoje sebumo gamyba minimali, todėl plaukams trūksta drėgmės, jie išsausėja ir tampa mažiau atsparūs lūžinėjimams, kitaip nei riebūs ar normalūs plaukai. Kai galvos oda sausa, svarbu pasirūpinti švelniu jos valymu, bet ir tuo pačiu drėkinti. Tinka šampūnai, kuriuose yra riebiųjų medžiagų, aliejų , taip pat galite rinktis du skirtingus šampūnus, vieną jų - stipresnio poveikio, užtikrinant efektyvią sausų plaukų ir odos priežiūrą.

 

Riebūs plaukai.
Plaukai greitai riebaluojasi (jau tą pačią ar kitą dieną po plovimo), praranda purumą, sulimpa sruogomis, tampa nešvarūs, juos reikia dažnai plauti (kiekvieną dieną ar pagal poreikį). Jei odos tipas riebus, labai svarbu tinkamai pašalinti riebalų perteklių ir susikaupusius nešvarumus, taip pat  rekomenduojama vengti drėkinančių ar glotninančių plaukus šampūnų.

Patarimas: kad galvos odos valymas būtų efektyvesnis, galite rinktis du skirtingus šampūnus (stipriau valantį ir normaliems plaukams) , kadangi labai svarbu nepersausinti riebios odos. Specialūs riebiems plaukams skirti šampūnai per daug kruopščiai išvalo galvos odą, nuplauna apsauginį barjerą ir išprovokuoja riebalines liaukas dar labiau stengtis ją atstatyti ir tokiu atveju  plauti plaukus teks dar dažniau.
 

Mišrūs plaukai.
Plaukų tipas tiesiogiai susijęs su odos tipu, tačiau po įvairių dažymų, kosmetinių eksperimentų, netinkamos priežiūros ir kt. plaukų tipas gali skirtis nuo odos tipo. Mišraus tipo plaukai turi riebios ir sausos plaukų odos problemų – šaknys greitai riebaluojasi, tačiau galiukai sausi. Išskiriami riebalai per plaukus pasiskirsto netolygiai: šaknys ir plaukai prie skalpo riebūs, o galuose sausesni. Šampūną taip pat renkamės atsižvelgiant į odos būklę - riebiai odai svarbus efektyvus, bet švelnus valymas.


 

 

Norime aptarti dar kelis plaukų tipus, kurių priežiūra kelia dažniausiai klausimų ir tuo pačiu, padėti lengviau išsirinkti tinkamas priemones odos ir plaukų priežiūrai.


 

Ploni plaukai
Jei turite plonus plaukus, rinkitės šampūną, kuris nenusveria ir neapsunkina plauko aliejų gausa, verčiau išbandykite priemones, kurios turi drėgmę sulaikančių komponentų (pvz. kolageno, hialurono rūgšties ir kt.) drėgmės pripildyti plaukai labiau žvilga, tampa paklusnūs, atrodo tankesni.

Pažeisti plaukai
Pažeisti plaukai būna nepaklusnūs, praradę žvilgesį, pučiasi. Plaukams naudokite papildomas pažeistų plaukų priemones (maitinamąsias ir drėkinamąsias kaukes, ampules ir pan.), o  šampūną rinkitės atsižvelgiant į galvos odos tipą, taip pat, kaip ir sausiems plaukams, galite rinktis du skirtingus šampūnus, užtikrinant efektyvią sausų plaukų ir odos priežiūrą.

Pažeistiems, sausiems plaukams rekomenduojame apsilankyti artistic studijoje stiprinančioms ir atstatančioms plaukų procedūroms, kurias specialistas atliks įvertinęs plaukų būklę, taip pat Olaplex intensyvaus poveikio atkuriamasis komplesas, skirtas naudoti namuose
padės sustiprinti plaukus iš vidaus, apsaugoti nuo išorinių veiksnių bei išsaugoti jų vientisumą.

Pleiskanos
Priežasčių gali būti labai daug (stresas, vitaminų trūkumas, hormonų veikla, netinkama mityba, net karštas vanduo, karštas džiovintuvo oras gali lemti pleiskanų atsiradimą) svarbu laiku ir tinkamai pasirūpinti galvos oda, kol dar gali padėti kosmetinės priemonės. Riebi galvos oda dažnai būna pleiskanų atsiradimo priežastis, tačiau jų gali atsirasti ir pernelyg sausai galvos odai. Šampūno nuo pleiskanų sudėtyje esančios veikliosios medžiagos mažina pleiskanų atsiradimą, valo galvos odos paviršių, taip pat turi antiseptinį ir priešuždegiminį poveikį. 
Galvos odos pilingas -  valymas taip pat padės palaikyti švarią galvos odos būklę, mažins pleiskanų atsiradimą.


 

Šampūną nuo pleiskanų naudokite tik sprendžiant pleiskanų problemą arba kaip papildomą priemonę, keičiant su įprastu šampūnu, kitu atveju gali išssausėti galvos oda ir plaukai.ŠVARI IR SVEIKA GALVOS ODA - GRAŽŪS PLAUKAI. 


Odos valymas, pilingas, padės palaikyti švarią odos būklę.
Ant galvos odos nusėda įvairūs kosmetikos likučiai, cheminės medžiagos, kurios yra šampūnuose, kondicionieriuose, formavimo priemonės, taip pat ir aplinkos teršalai. 
Kai galvos oda yra užsiteršusi, kur kas sunkiau išdygti plaukeliams, oda gali sudirgti, greičiau riebaluotis.

Siekiant palaikyti sveiką ir švarią galvos odos būklę rekomenduojame reguliariai atlikti galvos odos šveitimą, pilingą. Tai galite padaryti tiek namuose, tiek išbandyti galvos odos pilingo procedūras artistic studijoje. Procedūra padeda pašalinti nešvarumus bei negyvų ląstelių sluoksnį, pagreitina ląstelių atsinaujinimo procesus, geriau įsisavina naudingas medžiagas, plaukų svogūnėliai aprūpinami deguonimi, todėl plaukai sustiprėja ir greičiau auga. 

Galvos odos valymui, namuose rekomenduojame išbandyti MOOD DERMA BALANCE DARK CHARCOAL HAIR TREATMENT - valomoji priemonė su juodąja anglimi, kurią itin paprasta ir patogu naudoti. 

Kruopščiai atrenkame plaukų priežiūros linijas, kurias galite rasti ČIA.


 

 

Sekite mus:

 https://www.instagram.com/studija_artistic/ 

 https://www.facebook.com/artistic.lt/